Mediacje

Dzień Mediacji

W związku ze Światowym Dniem Mediacji, który obchodzony był w tym roku 15 października w naszej szkole 20 października został zorganizowany Szkolny Dzień Mediacji Rówieśniczych. W klasie 4 i w klasach 7 zorganizowane zostały godziny wychowawcze na temat mediacji rówieśniczych.

Czytaj więcej...

Warsztaty ze studentkami UMCS

W ramach Szkoły Promującej Zdrowie nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w cyklu warsztatów dotyczących emocji. Podczas dwóch spotkań 28 listopada i 13 grudnia uczniowie klas 1-3 uczyli się jak rozpoznawać i nazywać emocje.

Czytaj więcej...

Dzień mediacji w SP 19

W związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji i tygodniem mediacji 22.10.2019 w naszej szkole została przeprowadzona akcja informacyjna dotycząca mediacji rówieśniczych.

W ramach akcji odbył się Happening informacyjny oraz lekcje wychowawcze w klasie VI a i VI b poprowadzone przez panią Elżbietę Bolibok i panią Agnieszkę Dragan nt. „Mediacja sposobem na pokojowe rozwiązanie konfliktu”

Czytaj więcej...

Konferencja informacyjno-szkoleniowa

W dniu 18 października 2019 roku w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się Konferencja informacyjno-szkoleniowa nt. „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży” pod honorowym Patronatem
Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Dziecka,
Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego,
Prezydenta Miasta Lublin, Prezydenta Miasta Zamość, Prezesa Sądu Okręgowego w Zamościu,
TVP Lublin i Polskiego Radia Lublin.

Czytaj więcej...