Drodzy uczniowie, zachęcam do skorzystania z Padleta, w którym znajdziecie linki do lektur, książek, bajek i filmów.

https://padlet.com/katrinag11/promujemyczytaniewdomu

ZAPRASZAM !!!

Katarzyna Górska

 

Biblioteka

BIBLIOTECZKA DLA RODZICA

Akcja zachęcająca rodziców/opiekunów prawnych do czytania – forma współpracy z biblioteką szkolną.

Nasza biblioteka wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców/opiekunów prawnych pragnie zachęcić wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy i umiejętności wychowawczych do wypożyczania książek z naszego szkolnego zbioru. Szczególnie polecamy poradniki i książki z dziedziny pedagogiki. Każdy może wypożyczyć na konto swojego dziecka lub przyjść osobiście do biblioteki. Dajemy również możliwość wypożyczania na tzw. „kartkę z tytułem” przyniesioną przez ucznia.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z PISARZEM FANTASY W NASZEJ SZKOLE

W ubiegłą środę 8 listopada o godzinie 11.30 w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z najmłodszym pisarzem fantasy w Polsce – Mateuszem Cetnarskim. Zainteresowani uczniowie mieli okazję posłuchać, jak utalentowany młody pisarz rozpoczynał swoją przygodę z pisaniem, co było inspiracją do napisania dwóch powieści oraz książki motywacyjno-psychologicznej i kto wspierał Go przy realizacji marzeń .

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTEKI WOJEWÓDZKIEJ IM. KEN W LUBLINIE

We wtorek 14 listopada klasa 3a udała się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie na spotkanie z bajkami terapeutycznymi w postaci teatrzyku kamishibai. Uczniowie wysłuchali bajki „Złość mówi dość!” a następnie samodzielnie wykonali różne zadania związane z nazywaniem emocji, takich jak: złość, lęk, dzielenie się, samoakceptacja, tolerancja, radość, euforia, miłość.

Czytaj więcej...

Rekrutacja elektroniczna

Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna zaprasza czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.